K2 Content

 • Za młoda na wnuki?
  Written by
  Za młoda na wnuki?
  O tym, że zostanie babcią, Iwona dowiedziała się w przeddzień swoich trzydziestych ósmych urodzin. Dziś przyznaje, że w pierwszej chwili ogarnęła ją wściekłość. Nie czuła się gotowa na wnuki...
  Ładna, zadbana i … młoda. Tak lubi o sobie myśleć. W jej wieku kobiety często decydują się na pierwsze lub kolejne dziecko. Ona z okazji trzydziestych ósmych urodzin otrzymała od syna test ciążowy i „radosną nowinę”, że zostanie babcią. Gdy przypomina sobie swoją pierwszą reakcję, czuje wstyd i mówi, że zawiodła własne dziecko. Bo w momencie, gdy dowiedziała się o ciąży dziewczyny swojego syna, poczuła wściekłość i bez słowa wyszła z pokoju. Później żałowała swojej impulsywności.

  Iwona urodziła syna, będąc młodą dziewczyną. Zdała maturę, dzięki pomocy rodziców i wsparciu męża, skończyła wymarzone studia. Było ciężko. Dzieliła czas między opiekę nad Tomkiem i naukę. Pamięta, że gdy mały poszedł do zerówki, pomyślała, że dobrze się stało. Jej koleżanki dopiero rozpoczynały przygodę z pieluchami, a ona miała to już za sobą. Nie planowali więcej dzieci, Iwona skupiła się na karierze. Założyła własną firmę. Nadal nie miała czasu dla siebie, ale widząc zdolnego syna i prężny biznes, odczuwała wielką dumę. Jeszcze przyjdzie czas na relaks, powtarzała sobie.

  Według Iwony ten czas właśnie nadszedł. Syn zdał maturę. Dostał się na świetną uczelnię. Firma oparła się kryzysowi, rozwijała się i dawała coraz większe profity. Kobieta uznała, że może nieco spuścić z tonu i poświęcić przyjemnościom. Odbyć podróże, na które nigdy nie było czasu. Z okazji tamtych trzydziestych ósmych urodzin wykupiła dla siebie i męża rejs wzdłuż greckich wysepek... I właśnie wtedy dowiedziała się, że syn i jego dziewczyna spodziewają się dziecka. Iwona poczuła się oszukana. Wiedziała, że to irracjonalne, ale miała żal do syna, że obarcza ją rolą, której ona nie chce. Postać babci kojarzyła się jej ze staruszką w podomce, nie z elegancką blondynką przed czterdziestką...

  Syn wyznał Iwonie, że jej reakcja bardzo go rozżaliła. Sadził, że ona okaże zrozumienie, z racji że sama urodziła dziecko w bardzo młodym wieku. Postawa matki srodze go rozczarowała. Przez pewien czas nie rozmawiali ze sobą, oboje podsycając w sobie gniew. Dopiero interwencja męża Iwony sprawiła, że doszło do rozmowy, która zażegnała spór.

  Dziś Iwona jest babcią trzyletniej Tosi. Chętnie zajmuje się wnuczką i wyręcza jej rodziców, którzy studiują i pracują. Uwielbia zabawy z dziewczynką. Przyznaje jednak, że ludzie rzadko widzą w niej babcię, najczęściej jest brana za matkę dziewczynki, co prowadzi do nieco krępujących sytuacji. Czy ona sama czuje się babcią? Mówi, że coraz częściej tak o sobie myśli, ale dość długo nie potrafiła się odnaleźć w nowej roli. Inne babcie chwalą się zdjęciami swoich wnucząt, Iwona nie wychodzi przed szereg. Mówi, że gdyby to ona mogła decydować, dałaby sobie jeszcze co najmniej dziesięć lat.
  Written on Friday, 31 January 2014 14:37 in Z życia wzięte Be the first to comment! Read 93 times
 • Jak spać by się wyspać?
  Written by

  1243372710310965Odpowiednia dawka snu jest nam niezbędna aby zregenerować siły fizyczne, zlikwidować napięcie i pozwolić odpocząć naszemu mózgowi. To czy jesteśmy wypoczęci wpływa na ogólną kondycję naszego ciała i samopoczucie...

  Written on Tuesday, 21 January 2014 12:09 in Zdrowie i uroda Be the first to comment! Read 161 times Read more...
 • Elżbieta Jodko- Kula ZDRADY I POWROTY
  Written by
  223324-352x500W rodzinie pojawiła się śmierć, burząc uporządkowane układy. W chwili odejścia Ewy każdy członek rodziny przyjął zupełnie nową rolę. Mąż, któremu coraz trudniej było zdjąć rękę z butelki. Córka, dorosła kobieta, która przejęła rolę gospodyni swojego ojca i we wszystkim go wyręczała. Syn, lekkoduch, któremu brakowało ciepła, jakie otrzymywał tylko od rodzicielki. Nawet siostra zmarłej, kryjąca w sobie zadawnione żale i niedopowiedzenia... Niespodziewany list do zmarłej sprawia, że na światło dzienne zaczynają wychodzić długo skrywane tajemnice i kłamstwa, burząc tym samym utarte schematy ale i niosąc nadzieję na prawdę i odkupienie win z przeszłości...
  Written on Saturday, 18 January 2014 08:15 in Literatura Be the first to comment! Read 124 times Read more...
 • Europia - Focus Group on Mental Health
  Written by

  logoeuropia

  Europia is conducting a Focus Group  for Central and East European Migrants
  on the 29th January 2014

  from 12:30pm to 2:30pm

  (Hot lunch provided - from 12:30pm to 1:00pm)

  Participants will be paid £10.00 and up to £5.00 travel expenses with receipts

  We will be discussing issues related to Homelessness, Depression, Alcohol & Drugs, Social Isolation
  and other issues related to their Mental Health and Well-being

  Group facilitators and community interpreters will be provided

  This workshop is being commissioned by the Clinical Commissioning Group
  to improve the delivery of Mental Health Services to Manchester residents

   

  Venue:  Europia  2nd floor Ada House 77 Thomson St

  Manchester M4 5FY

  For further information please contact This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

   

               www.europia.org.uk   EuropiaManchesterEuropia_UK

  Written on Friday, 17 January 2014 11:59 in Ogloszenia Be the first to comment! Read 225 times
 • Czy wiesz jak dbać o swoją biżuterię?
  Written by

  P1080780Większość pań lubi błyskotki i chętnie je kolekcjonuje. Zdarza się jednak, że biżuterii jest tak wiele, że ciężko utrzymać ją w porządku i upilnować, by nic się nie zniszczyło czy zgubiło. Podpowiadamy, jak przechowywać ulubione drobiazgi i jak je pielęgnować, by długo cieszyły nasze oko..

  Written on Friday, 17 January 2014 12:05 in Dom Be the first to comment! Read 113 times Read more...
×

Warning

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 165

JUser: :_load: Unable to load user with ID: 164